تا به حال به این فکر کرده اید که شاید مسئله ای که در نظر شما عادی باشد در فرهنگ کشور دیگری خوب نباشد؟ شاید هم ندانید که آن حرف هایی که به زبان می آورید در فرهنگ مردم کشور دیگری کاملاً زشت و زننده جلوه دهد. حتی امکان دارد هدیه ای که برای میزبان خود در کشور دیگر می خرید، باعث اهانت به ان فرد شود. پس با ایران دیبا همراه باشید تا چند نکته مهم در خصوص فرهنگ مردم کشورهای مختلف را بدانید.

فرهنگ مردم ژاپن

کشور ژاپن مملو از جاهای دیدنی طبیعی و بناهای تاریخی زیبایی است. ژاپنی ها فضای داخل خانه خود را با دنیای بیرون کاملا متفاوت می دانند. مردم ژاپن به اینکه با کفش وارد خانه شان نشوید بسیار حساس هستند. با وجود اینکه این مسئله بیشتر برای گردشگران غربی مشکل است، ولی لازم است تا بدانید مردم ژاپنی به این موضوع بسیار حساس هستند. ‌

عقاید مردم روسیه

می دانید که خریدن گل صرفاً برای تشکر از کسی است. این کار بسیر مودبانه و خوب است. به صورتی که اکثر افراد از آن خوششان می آید. ولی بد نیست بدانید که در کشور روسیه وقتی می خواهید برای فردی گل بخرید، باید به تعداد گل توجه کنید. توجه کنید که تعداد گلی که کادو می دهید نباید اعداد فرد باشد. به این دلیل که در این کشور به طور معمول تعداد فرد دسته گل برای مراسم عزاداری و ختم استفاده می شود.

آداب و رسوم مردم چین

فرهنگ مردم چین به گونه ای است که احترام به بزرگسالان بسیار اهمیت دارد. به همین علت در صورتیکه در حال ورود یا خروج به محلی هستید و فرد سالخورده و پیری در پشت سر شما قرار داشت، لازم است تا بایستید و در را برای آن شخص نگه دارید. این کار از نظر چینی ها بسیار خوشحال کننده است.

 

تصویر مراسم و فرهنگ مردم شکور ترکیه

 

فرهنگ مردم برزیل

شاید در بیشتر کشورها نشان دادن علامت دایره با انگشت شصت و سبابه به مفهوم تایید یک کار و کلمه OK باشد. ولی لازم است تا بدانید که مردم برزیل این کار را خوشایند نمی دانند. به همین دلیل اگر به کشور برزیل رفتید و قصد تایید موضوعی را داشتید، بهتر است تا از این علامت استفاده نکنید. یادتان نرود که این کار از نظر برزیلی ها اهانت آمیز است.

فرهنگ مردم آلمان

تبریک تولد به افراد آن هم در روز تولدشان بسیار خوشحال کننده به نظر می رسد. ولی زمان هایی هم امکان دارد که تولد فردی را یک روز جلوتر از موعد به او تبریک بگویید. اما اگر در کشور آلمان هستید بهتر است تا دقیقا در روز تولد افراد به آن ها تبریک بگویید. تبریک زودتر از موعد تولد برای مردم آلمان خوشایند نمی باشد و آن ها معتقند که امکان دارد سبب مرگشان در سال پیش رو شود.

فرهنگ مردم ترکیه

گردشگران زمانی که به ترکیه سفر می کنند، علاقه دارند تا قهوه معروف این کشور را تست کنند. لازم است بدانید که در هنگام نوشیدن قهوه ترک، خوردن قهوه ای که ته فنجان نشسته است بسیار زشت است.  حتی کافه داران هم این حرکت را بسیار مسخره می دانند.

بازدید : 858 بازدید
تعداد دیدگاه در این پست 0 نظر .

 

نظر خود را ارسال کنید